Mezoterapia igłowa skóry głowy Wrocław

To metoda leczenia różnych schorzeń skóry polegająca na wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsca chorobowe niewielkich dawek substancji leczniczych. Mezoterapia przynosi nieocenione korzyści poprawy jakości włosów, hamuje ich wypadanie, przyczynia się do odrostu nowych kosmyków.

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Zabieg ten przeprowadza się przy wykorzystaniu specjalistycznego pistoletu pneumatycznego lub też manualnie za pomocą odpowiednio dobranej strzykawki z cienką igłą. Iniekcja substancji aktywnych jest łatwa i bezpieczna. Każdorazowo specjalista samodzielnie dobiera odpowiedni preparat dopasowany do rodzaju skóry oraz potrzeb klienta, po wcześniejszej konsultacji, a także wykluczeniu wszelkich przeciwwskazań.

Preparat podawany jest podskórnie, trycholog wykonuje mikronakłucia. Zabieg nie jest bolesny, mogą pojawić się na skórze głowy niewielkie uwypuklenia, jednak znikają one po mniej więcej 24 lub 48 h. Co więcej, nie wymaga on rekonwalescencji, na drugi dzień można już zatuszować ewentualne zaczerwienienia, pojawiające się w obrębie skalpu.

Warto pamiętać, że tuż po zabiegu należy unikać stosowania szorstkich ręczników oraz preparatów, które mogą dodatkowo podrażnić skórę, np. tych wyprodukowanych na bazie alkoholu. Ponadto, do 48 h rozsądniej jest unikać korzystania z sauny, solarium i basenu.

Efekty zabiegu:

  • pobudzenie włosów do wzrostu,
  • rewitalizacja cebulek włosowych,
  • stymulacja krążenia w mieszkach włosowych,
  • odżywienie i wzmocnienie włosów.

Zapraszamy do skorzystania z oferty.