INFO: Dwa rodzaje zapalenia skóry główy to łojotokowe oraz atopowe, mimo że choroby są spowodowane innymi czynnikami to objawy z nich wynikające są bardzo do siebie podobne.
Czym jest zapalenie skóry głowy?
Zapalenie skóry głowy może mieć postać łojotokową lub atopową. Łojotokowe zapalenie skóry (ŁZS) dotyczy najczęściej owłosionej części głowy i jest wywołane patologicznym przerostem drożdżaków. Atopowe zapalenie (AZS) może natomiast pojawić się także na szyi, karku i jest spowodowane reakcją alergiczną.
Leczenie stanów zapalnych
- Pacjenci skarżą się na uporczywy świąd skóry,
- Na skórze pojawia się stan zapalny, może dojść do łuszczenia się skóry,
Łojotokowe zapalenie skóry leczy się przy wykorzystaniu preparatów zwalczających drożdżaki oraz leków przeciwzapalnych, - Atopowe zapalenie skóry, które może obejmować oprócz głowy szyję i kark, leczy się przy wykorzystaniu środków na alergię, przeciwhistaminowych, przeciwzapalnych.
Możliwe efekty leczenia
- Zastosowanie wybranych leków pozwala uporać się z zapaleniem skóry,
- W przypadku ŁZS dzięki wykorzystaniu odpowiednich preparatów można całkowicie pozbyć się stanu zapalnego i wyleczyć schorzenie,
- AZS może mieć charakter nawracający, w zależności od nasilenia alergenu. Zastosowanie dopasowanych leków oraz wyeliminowanie alergenu pozwala wyleczyć egzemę skórną.
Nasz zespół
Doświadczeni trycholodzy z Wrocławia.
mgr Elżbieta Fomenko
Specjalista trycholog
Specjalista jednej z największej kliniki trychologicznej w Europie. Członek Polskiego Towarzystwa Trychologicznego. Wieloletnie doświadczenie w zakresie diagnostyki schorzeń skóry głowy, lekarz od włosów. Członek licznych kursów w zakresie leczenia i pielęgnacji preparatami trychologicznymi oraz szkoleniowiec.
Magdalena Czyrek
Specjalista Trycholog
Doświadczony specjalista w zakresie diagnozowania oraz leczenia schorzeń trychologicznych w tym zabiegów oraz wykonywania skutecznych terapii za pomocą środków trychologicznych.