Przeszczep włosów - kuracja PRP

Nadmierne wypadanie włosów jest najczęściej spowodowane różnymi chorobami skóry, a także genetyką. Nie da się ukryć, że w niektórych przypadkach najskuteczniejszą metodą na odzyskanie bujnego owłosienia na głowie, jest przeszczep włosów.

Dzięki nowoczesnym technikom, jak również specjalistycznemu sprzętowi można przeprowadzać ten zabieg w pełni bezpiecznie, praktycznie bez wystąpienia ryzyka alergii, czy odrzucenia transplantacji. Jedną z popularniejszych metod przeszczepu włosów jest kuracja PRP. Na czym ona polega? Jakie efekty można uzyskać? Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Przeszczep włosów

Nie da się ukryć, że przeszczep włosów uważany jest obecnie za jedną z najskuteczniejszych form walki z między innymi łysieniem. Sprawdza się on zawsze tam, gdzie zawodzą wszelkiego rodzaju preparaty przyspieszające porost włosów oraz pobudzające skórę do wzrostu kosmyków. Na zabieg przeszczepu włosów umawiają się najczęściej mężczyźni, zmagający się z łysieniem typu męskiego, czyli androgenowym.

Nie da się ukryć jednak, że wiele kobiet również cierpi na tę chorobę i decyduje się na zapisanie się na zabieg przeszczepu włosów. Skuteczną terapią transplantacji jest tak zwana kuracja PRP. Na czym ona polega?

Kuracja PRP

Nowoczesne metody transplantacji włosów stają się obecnie coraz popularniejsze, ponieważ można je przeprowadzać bez ryzyka występowania alergii oraz co najważniejsze, odrzucenia przeszczepu. Jedną z tych metod jest tak zwana kuracja PRP. Jej nazwa pochodzi od angielskiego słowa, określającego osoczę bogatopłytkowe, czyli Platelet Rich Plasma. Dzięki wykorzystaniu własnych komórek krwi osocza przeszczep jest praktycznie bezbolesny i naprawdę skuteczny.

Osocze pozyskiwane jest bezpośrednio z krwi pacjenta. Jest to substancja, bogata w koncentrat płytek krwi, w momencie jej wstrzyknięcia w odpowiednio dobrane warstwy skóry, uzyskuje się efekt przyspieszenia odnowy tkanek. W kuracji tej wykorzystuje się przede wszystkim mechanizmy własnych procesów regeneracji organizmu.

Warto jednak zaznaczyć, że zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego są popularne nie tylko wy trychologii, ale także, na przykład ortopedii, czy dermatologii estetycznej.

Kuracja PRP – rezultaty

Transplantacja włosów nowoczesną metodą PRP wpływa na efekt kuracji. Przede wszystkim osocze wspomaga procesy regeneracyjne, dlatego przeszczep najczęściej dosyć dobrze się przyjmuje, a pacjent nie musi zmagać się z uczuleniem oraz swędzeniem określonych partii skóry głowy. Co więcej, kuracja PRP przyspiesza gojenie się miejsca poboru włosa, a także ogranicza wypadanie pozostałych pasm, ponieważ świetnie wzmacnia cebulki.

Osocze bogatopłytkowe można podać w zasadzie każdemu pacjentowi, któremu z przyczyn genetycznych lub chorobowych osłabiły się cebulki włosa lub doszło do znacznego przerzedzenia i osłabienia kosmyków.

Transplantacja włosów przy wykorzystaniu kuracji PRP jest w ostatnim czasie niezwykle popularna, głównie dlatego, że jej wykonywanie niesie ze sobą bardzo małe ryzyko nieprzyjęcia się przeszczepu lub wystąpienia reakcji alergicznej.

Zabieg PRP polega na podaniu osocza bogatopłytkowego z krwi pobranej pacjentowi. Na tego typu transplantacje decydują się przede wszystkim osoby, które wskutek choroby lub przez genetykę straciły nadmiar włosów.

Przeszczep włosów – kuracja PRP