Mikropigmentacja skóry - na czym polega?

Osoby zmagające się z nadmiernym wypadaniem włosów lub cierpiące na łysienie androgenowe, telogenowe, a nawet plackowate mogą zdecydować się na zabieg estetyczny. Zabieg ten nazywany jest mikropigmentacją i stanowi połączenie techniki tatuażu oraz makijażu permanentnego. Pozwala on na skorygowanie różnego rodzaju mankamentów, na przykład na zatuszowanie braku owłosienia na głowie. Na czym dokładnie polega ta kuracja? Dla kogo jest przeznaczona?

Czym jest mikropigmentacja skóry?

Mikropigmentację można przeprowadzać na wielu obszarach skóry, między innymi na ustach, brwiach oraz na głowie. W przypadku mikropigmentacji skóry głowy celem zabiegu jest optyczne zagęszczenie włosów lub ukrycie różnych defektów, na przykład nieestetycznych blizn spowodowanych operacją lub urazem.

Mikropigmentacja polega na wprowadzeniu odpowiednio dobranego barwnika w naskórek. Warto również zaznaczyć, że wiele osób myli mikropigmentację z tradycyjnym tatuażem, jednak uzyskane efekty należy poprawiać raz w roku, w przeciwnym razie barwnik wyblaknie. Z zabiegu mikropigmentacji skóry głowy korzystają najczęściej mężczyźni, którzy zmagają się z łysieniem. Mimo wszystko wiele kobiet również zgłasza się na zabieg do profesjonalnego gabinetu po to, aby optycznie zagęścić poszczególne partie skóry głowy.

Mikropigmentacja skóry głowy – jak wygląda?

Przy wykorzystaniu odpowiedniego urządzenia, sterylną igłą punktowo umieszcza się pigment w wierzchniej warstwie skóry w taki sposób, by stworzyć wiele maleńkich kropek, które do złudzenia przypominać będą krótko ścięte włosy. Aby efekt był rzeczywiście satysfakcjonujący, należy mikropigmentację podzielić na kilka sesji. W przypadku ubytków standardowych jeden zabieg trwa zazwyczaj mniej więcej 4 godziny i konieczne są trzy sesje.

Co istotne, mikropigmentacja u kobiet wygląda nieco inaczej. Zazwyczaj wykorzystuje się metodę tak zwanego microbladingu, czyli malowania cienkich, podłużnych kreseczek, które w znacznym stopniu zlewają się z naturalnymi włosami. Można w ten sposób zakryć zakole lub wykonać kamuflaż na środku głowy, pomiędzy włosami. Efekty są naprawdę spektakularne.

Mikropigmentacja – sesje

Zazwyczaj podczas pierwszej sesji zaznacza się linię włosów, czyli fragment, w którym będzie przeprowadzony zabieg. Następnie, specjalista bardzo często wykonuje tak zwaną symulację, aby w jak najbardziej przejrzysty sposób pokazać pacjentowi, jak będzie wyglądał udany zabieg. Podczas pierwszej sesji wprowadzana jest również pierwsza warstwa pigmentu. Jest on zazwyczaj nieco jaśniejszy i rzadszy. Po zabiegu należy odczekać tydzień, aby móc przeprowadzić drugą sesję.

Druga sesja polega na dokładnym zagęszczeniu całej powierzchni skóry głowy. Po zabiegu tym warto odczekać mniej więcej dwa tygodnie, aby móc przyjść na trzecią sesję, która zazwyczaj jest utrwalaniem efektów i wprowadzaniem poprawek zgłaszanych przez klienta.

Mikropigmentacja jest niechirurgicznym zabiegiem estetycznym, polegającym na wprowadzeniu pigmentu pod skórę. Jej celem jest zatuszowanie różnorodnych defektów, a także między innymi braku włosów w wielu miejscach na głowie.

Zabieg przeprowadzany jest przy wykorzystaniu specjalistycznego urządzenia wyposażonego w sterylną igłę. Na mikropigmentację mogą zdecydować się osoby, które zmagają się z nadmiernym wypadaniem włosów, chcą zatuszować nieestetyczne blizny na głowie, cierpią na choroby genetyczne lub utraciły włosy wskutek choroby.

 

Mikropigmentacja skóry – na czym polega?