Mezoterapia igłowa – na czym polega i jakie daje efekty?

Mezoterapia igłowa jest jednym z najczęściej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej. Nie tylko redukuje cellulit, przebarwienia, rozstępy oraz poprawia napięcie skóry w obrębie twarzy, szyi czy dekoltu, lecz także polepsza kondycję i jakość włosów, jednocześnie zahamowując ich wypadaniu. Na czym dokładnie polega zabieg?

Mezoterapia igłowa – dlaczego warto skorzystać z zabiegu?

Zbilansowana dieta bogata w witaminy, warzywa, owoce, zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna mają ogromny wpływ na wygląd, objętość i kondycję włosów. Mimo zmiany nawyków żywieniowych i większej świadomości, coraz więcej osób boryka się z problemem ich nadmiernego wypadania. Są to zarówno mężczyźni, jak i kobiety w różnym wieku.

Wśród głównych przyczyn utraty włosów można wyróżnić ich osłabienie w wyniku przewlekłego stresu, zmiany klimatu, szkodliwego działania promieni słonecznych, niewłaściwej pielęgnacji, porodu czy niektórych schorzeń.

U mężczyzn najczęściej występuje łysienie androgenowe, u kobiet natomiast androgenowe i telogenowe. W takich sytuacjach warto zdecydować się na mezoterapię igłową. Zabieg przynosi wiele korzyści. Poprawia gęstość włosów, nadaje im blasku, zahamowuje ich wypadanie, a także stymuluje cebulki, dzięki czemu odrastają nowe włosy. Dodatkowo za sprawą zaaplikowania specjalnych leczniczych substancji terapia rewitalizuje i odżywia skórę głowy.

Na czym polega zabieg mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa to zabieg polegający na wykonaniu serii drobnych i gęstych nakłuć na skórze głowy. Podczas procedury w głąb skóry wprowadza się specjalne preparaty, które stymulują wzrost włosów oraz zapobiegają przed ich wypadaniem. Są to przede wszystkim witaminy, substancje odżywcze i leki przeciwzapalne. Koktajl jest dobierany w sposób indywidualny w zależności od potrzeb i problemu pacjenta.

Efekty mezoterapii igłowej nie są widoczne od razu. Na satysfakcjonujące rezultaty należy poczekać przez okres kilku miesięcy. W tym czasie włosy zostają wzmocnione, odżywione, zagęszczone. Wyglądają pięknie i zdrowo.

Mezoterapia igłowa – zalecenia po zabiegu

Po zabiegu mezoterapii igłowej zaleca się stosowanie określonych produktów do pielęgnacji skóry głowy. Nie rekomenduje się natomiast korzystania z solarium i sauny. Należy również ograniczyć używki oraz unikać nadmiernej ekspozycji na słońce.

Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii igłowej

Mimo że mezoterapia igłowa jest zabiegiem niechirurgicznym i całkowicie bezpiecznym, nie powinno się jej przeprowadzać w konkretnych sytuacjach, takich jak:

  • ciąża i okres laktacji,
  • menstruacja,
  • cukrzyca,
  • alergia,
  • infekcje skórne,
  • stany zapalne skóry,
  • choroby nowotworowe,
  • stosowanie leków przeciwzakrzepowych.

Podsumowanie

Niedobór składników odżywczych i bierny tryb życia działają niekorzystnie nie tylko na prawidłowe funkcjonowanie organizmu, lecz także na stan skóry głowy i jakość włosów. Stres, niewłaściwe kosmetyki, promieniowanie UV to tylko jedne z nielicznych przyczyn łysienia.

Nadmierna utrata włosów to problem, który obecnie dotyka nie tylko mężczyzn, lecz również kobiety, wpływając bezpośrednio na pewność siebie, poczucie własnej wartości czy atrakcyjność. Skutecznym sposobem zapobiegnięcia ich wypadaniu jest skorzystanie z mezoterapii igłowej. Zabieg zagęszcza włosy, poprawia ich stan, wzmacnia je, a także dodaje blasku i piękna.

 

Mezoterapia igłowa – na czym polega i jakie daje efekty?